Скільки важить гриф для штанги?

19.08.2021
news-trainbar-03.jpg

Заняття зі штангою - основа основ для всіх і кожного, хто націлений розвивати силу і збільшувати обсяг м'язової маси. Конструкція штанги дуже проста: складається вона з грифа, дисків та фіксуючих замків. Все зрозуміло і для новачка, і для професіонала: ви приходите до зали, обираєте диски потрібної ваги, враховуючи рівень натренованості м'язів, насаджуєте їх на металевий стрижень, а потім приступаєте до виконання тренувальної програми. Але чи всі грифи однакової форми? Всі мають однакову вагу та розміри?

Що потрібно знати про гриф для штанги?

Вперше розбірна штанга (разом з нею і гриф) з'явилася у Німеччині в середині 19 століття. А починаючи з проведення Олімпійських ігор у 1896 році і для змагань, і для тренувань використовується лише розбірна конструкція. Такий винахід не міг не сподобатися широкому колу користувачів за легкість та простоту використання: щоб вибрати необхідний рівень навантаження, достатньо лише вибрати потрібну вагу диска! Це зручно, легко і просто!

Гриф має різну форму, вагу та призначається для виконання найрізноманітніших вправ. Важливо підібрати спортивне обладнання, за допомогою якого ви зможете підвищити ефективність тренувань, включити в роботу потрібні м'язові групи. Звичайно, потрібно враховувати рівень фізичної підготовки і поставлені цілі.


Вага грифів, види та основне призначення

Олімпійський гриф

Це і є міжнародний стандарт розбірної штанги, що використовується на Олімпійських змаганнях з 1896 року. Саме від нього беруть початок всі інші види грифів. Він досягає в довжину 220 см, має пряму форму та сталу вагу - 20 кг (разом із замками - 25 кг). Використовувати олімпійський гриф чоловічий рекомендується для виконання силової програми з вагою до 320 кг. Існує також і жіноча версія грифа олімпійського, який досягає 205 см в довжину та важить 15 кг.

Класичний прямий гриф

Класика, що зустрічається в тренажерці будь-якого класу. Класичний прямий гриф називають копією олімпійського, але з дещо меншими параметрами: довжина - 180 сантиметрів, вага - від 5 до 20 кілограмів. Такий варіант ідеально підходить для виконання різноманітних спортивних дисциплін, підготовки до тренувань. Металеві стрижні найменшої ваги, як правило, використовують підлітки чи новачки, які починають працювати зі штангою.

Американський або EZ-гриф

news-trainbar-02.jpg

Має вигнуту форму, а використовувати його можна для виконання різноманітних спортивних завдань. Якнайкраще підходить для вправ на біцепс, пропрацювання м'язових груп передпліччя та французького жиму. В довжину досягає всього 1,2 м, а вага варіюється в діапазоні від 5 до 12 кг (6,5 кг - найпопулярніший варіант). Його перевага в ощадливому навантаженні на променево-зап'ясткові суглоби, що робить тренувальний процес максимально безпечним та комфортним.

W-гриф

Дуже схожий на американський, іноді ці дві моделі плутають. W-гриф відрізняється чіткішим (більшим) вигином посередині, має вагу 9 кг та призначається для опрацювання рук, плечового поясу. Якщо порівнювати з попереднім варіантом, то він має ще більш щадне навантаження на суглоби при ефективному опрацюванні мускулатури. Руки знаходяться ближче одна до іншої, внаслідок чого і зменшується навантаження на суглоби.

Гриф для пауерліфтингу

Основне його призначення - виконання вправ з великою вагою (деякі моделі розраховані на навантаження в 500-600 кг). Він має більшу жорсткість та менше пружинить, якщо порівнювати з олімпійським варіантом, при цьому вага і розміри залишаються без змін - 20 кг і 2,2 м відповідно. Грифи для пауерліфтингу неодноразово тестуються на виробництві, кожен з них має паспорт, в якому вказується номер виробу та дата проведення випробувань.

Треп-гриф

Його конструкція - шестикутник, що має паралельно розташовані ручки з двох сторін. Призначається для станової тяги. Одна з найголовніших його переваг - рівномірний розподіл навантаження. Виконання даної вправи з треп-грифом зменшує навантаження на коліна і хребет на 20-22%, якщо порівнювати з класичною штангою. Він має довжину 1,37 метра, вагу - 20-30 кілограм та витримує вагу дисків до 450 кг.

В статті ми розповіли про найпопулярніші види грифів для штанги, які користуються попитом в тренажерних залах. Вибирайте для ефективних тренувань модель, що відповідатиме вашим вимогам, поставленим спортивним цілям та допоможе досягти бажаного результату. А підібрати і купити гриф ви можете в нашому каталозі.

Збільшуйте силу, нарощуйте масу та зміцнюйте здоров'я.Читати наступну новину: Inter Atletika взяла участь у фестивалі BENEFIT Odessa Fitness Festival
Читати попередню новину:
Назад до списку новин