Гіперекстензія – ефективний тренажер для зміцнення м'язів спини

22.07.2021
news-hyper-01.jpg

Найефективніша вправа по зміцненню м'язів нижньої частини спини, задньої частини стегон і сідниць - гіперекстензія. Вона є базовою в розвитку м'язів-розгиначів, які відповідають за випрямлення хребта. Без цієї вправи немає сенсу переходити до станової тяги, присідань і випадів зі штангою. А тренажер для зміцнення м'язових груп поперекового відділу - гіперекстензія (в перекладі з англійської - перерозгинання). В народі даний вид спортивного обладнання іноді називають “перерозгинач”.

Кому потрібна гіперекстензія?

 • Новачкам і професійним спортсменам, які виконують важкоатлетичні завдання і силову програму. Важливо добре пропрацювати м'язи, які знаходяться вздовж хребта і в нижній частині спини, щоб підготувати мускулатуру до більш серйозних навантажень. Вправа дозволить точково розігріти м'язи і сухожилля.
 • Людям, які страждають від болю в поперековому відділі. Також тренування на гіперекстензії рекомендують у якості профілактики від радикуліту.
 • Всім, хто веде малорухливий спосіб життя. Сидяча робота - бич сучасності. І, як правило, офісні працівники, які знаходяться в сидячій позі протягом цілого дня, можуть забути про рівну поставу. Заняття на даному тренажері допоможуть привести в тонус м'язові відділи хребта, які відповідають за гарну рівну поставу. Варто відзначити, що вправа дозволяє задіяти як розгиначі поперекового відділу, так і розгиначі шиї.

Які бувають види гіперекстензії та в чому їх відмінності?

Спортивне обладнання не відрізняється великими габаритами, а тому використовувати його можна і в тренажерних залах, і навіть в невеликих міських квартирах. Існують різні види тренажерів, які будуть трохи відрізнятися навантаженням на мускулатуру і особливостями конструкції.

 • Прямі. Платформа знаходиться паралельно підлозі. Така гіперекстензія дає широку амплітуду руху і навантаження на м'язи. Займаючись на ній, ви ефективно пропрацюєте м'язи поперекового відділу, сухожилля.
 • Похилі. Конструкція продумана таким чином, щоб в ході тренування на поперек припадало мінімальне навантаження. Хороший варіант для новачків і тих, хто відновлюється після травм.
 • Зворотні. Відрізняється від класичного варіанта тим, що в процесі тренування основну партію грає не тулуб, а ноги. Це означає, що інтенсивніше працюють м'язи сідниць і стегон, а поперекові лише асистують. Зворотна гіперекстензія дозволяє опрацювати ті ж м'язи, що і пряма чи похила, але шляхом зміщення акценту навантаження таку модель можна назвати більш безпечною.
 • З обтяженням. Можна займатися на будь-якому з перерахованих вище видів, але використовувати додатково у якості обтяження гантелі, гирі. Додаткове спортивне спорядження дозволить збільшити навантаження на м'язи.

Як вибрати гіперекстензію: на що звернути увагу?

Відвідуючи спортзал, ви маєте величезну перевагу над тренуваннями в домашніх умовах - можливість вибору обладнання з представленого в залі асортименту. Якщо ж ви вирішили купити тренажер гіперекстензію для домашнього спортзалу, варто керуватися наступними параметрами:

 • Міцність металевої конструкції. Вона повинна витримувати високі й інтенсивні навантаження. Звертайте увагу на максимально допустиму вагу користувача.
 • Обивка. Має використовуватися натуральна шкіра або шкірозамінник найвищої якості, а не незрозумілого походження матеріал. Перевірте, щоб обивка не ковзала, інакше ризикуєте постійно зісковзувати з тренажера, що може стати причиною травмувань.
 • Валики для ніг не повинні залишати синців. Рекомендується, при можливості, протестувати тренажер в магазині або спортзалі, а тільки після цього купувати.
 • Кут нахилу спинки і упорів для ніг мають легко налаштовуватися під індивідуальні запити користувача.

Як правильно займатися на гіперекстензії?

Важливе питання, адже тренуватися потрібно на благо, а не на шкоду організмові. Досвідчені спортсмени знають, що до чого, а новачки можуть не знати деякі важливі моменти правильного виконання даної вправи.

Прості правила безпечних і ефективних занять:

 • Ставайте на платформу, стопи знаходяться паралельно одна одній.
 • Стегнами потрібно впертися в валик таким чином, щоб лінія згину поперекового відділу знаходилася трохи нижче валика. Слідкуйте, щоб не передавлювався живіт.
 • Для рівномірного розподілу навантаження тримайте ноги злегка зігнутими в колінах.
 • Плавно, без різких ривків нахиляйтеся вниз. Згинайте спину під кутом не більше 90 градусів, інакше ризикуєте травмуватися.
 • Положення рук впливає на включення різних м'язових груп в роботу. Зігнувши руки за головою, основне навантаження беруть на себе м'язи-розгиначі, на грудях - включаються сідниці.
 • При розгинанні намагайтеся підтримувати спину злегка округленою.

Бажано провести перші тренування в тренажерці під чітким керівництвом тренера, який розповість і покаже основні технічні моменти, вкаже на ваші можливі помилки. Ще можна подивитися відео по правильному виконанню даної вправи від А до Я. Якщо ви рішуче налаштовані тренуватися і шукаєте, де купити якісну гіперекстензію для ефективних тренувань, рекомендуємо відвідати наш сайт. Ми пропонуємо великий вибір моделей для того, щоб ви завжди залишалися в прекрасній фізичній формі.

Рекомендуємо також звернути увагу на варіанти для залів - лінійки ST і BT, та моделі для напівкомерційного призначення лінійки LC.Читати наступну новину: ТОП-5 виробників кардіотренажерів для максимально комфортних тренувань
Читати попередню новину:
Назад до списку новин